Ako unesemo male promene u svoj život, sasvim sigurno možemo da dostignemo željeni well-being Neraspoloženi ste, nezadovoljni svojim životom, nemate volje ni energije, a želite da budete srećni. Da biste dostigli ispunjenost i blagostanje u svom životu, odnosno da biste ostvarili well-being morate da načinite nekoliko koraka. I da nikako ne odustajete od svojih ciljeva.  

Ako unesemo male promene u svoj život, sasvim sigurno možemo da dostignemo željeni well-being
 
Neraspoloženi ste, nezadovoljni svojim životom, nemate volje ni energije, a želite da budete srećni. Da biste dostigli ispunjenost i blagostanje u svom životu, odnosno da biste ostvarili well-being morate da načinite nekoliko koraka. I da nikako ne odustajete od svojih ciljeva.  
Well-being zapravo predstavlja integraciju mentalnog i fizičkog zdravlja, a podrazumeva postojanje pozitivnih osećanja, odsustvo negativnih osećanja, ispunjenost i pozitivno funkcionisanje u svakodnevnom životu. Samoizolovanost, potpuna posvećenost profesionalnom uspehu, nepažnja prema drugim ljudima, neposvećenost opštem dobru su najčešće prepreke ka postizanju well-being-a.
 
Profesor dr Budimka Novaković, dijetoterapeut sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, savetuje kojih pet koraka treba da napravimo da bismo dostigli željeni well-being.
 
 
1.Razvijanje pozitivnih socijalnih odnosa: provodite više vremena sa članovima porodice, prijateljima, komšijama;
 
2.Povećanje fizičke aktivnosti: šetajte, vozite bickl, što više aktivnosti u slobodnom prostoru;
 
3.Darovanje drugih ljudi: malim pažnjama (osmehom, sa par ljubaznih reči)
Ili većim aktivnostima (volontirajte u Vašoj socijalnoj zajednici, što doprinosi širenju socijalnih veza);
 
4.Stalno se obrazujte: pokažite interesovanje za druge oblasti života: umetnost, kulinarstvo, gajenje cveća;
 
5.Biti svestan sadašnjeg trenutka: svojih misli, osećanja, svoga tela i sveta oko sebe što može pozitvno uticati na doživljaj sopstvenog života i odnos prema životnim izazovima.
 
 
 
Ishrana i well-being
 
Da bismo bili zadovoljni, važno je da vodimo računa o ishrani i da imamo redovnu fizičku aktivnost. Ishrana i well-being imaju mnogostruke veze, jer pravilna ishrana može da unapredi zdravlje. Male promene u ishrani mogu da dovedu do značajnih promena u zdravstvenom stanju i postizanju osećanja well-being. Ako volimo slatkiše, to ne znači da moramo da ih se odreknemo već vodimo računa kada ćemo ih i u kojoj količini pojesti, što važi i za omiljene napitke.
– Konzumiranje namirnica slatkog ukusa spada u ,,naša mala zadovoljstva”, ali je često praćeno strahom od dobitka viška kilograma. Potražite nutritivnu pomoć, a nutritivna pomoć postoji u obliku niskokalorijskih zaslađivača. 
Korišćenje niskokalorijskih zaslađivača stvara osećaj slatkog ukusa, a smanjuje unos šećera i posledično smanjuje unos energije. Omiljeni slatkiš može da se napravi sa niskokalorijskim zaslađivačem što značajno smanjuje njegovu energetsku vrednost. Omiljeni bezalkoholni napitak sa niskokalorijskim zaslađivačem može se konzumirati bez straha od dobitka neželjenih kilograma – kaže dr Novaković.
Važno da svaka osoba potraži pomoć lekara-dijetoterapeuta kako bi dobila savete i preporuke o tome šta treba da promeni u svom načinu ishrane radi dostizanja sopstvenog blagostanja.