poliklinika_panacea_22_250 Poliklinika Panacea

Adresa: Bojanska 5 na Crvenom Krstu, 11000 Beograd mapa

Telefoni: + 381 11 3047 980 , 064 6485 898

Web: www.panacea.co.rs

Mail: [email protected]

 

 

Poliklinika Panacea je osnovana 3. marta 2009. godine u Beogradu. Rešenjem Ministarstva zdravlja Republike Srbije registrovana je za obavljanje specijalističkih lekarskih pregleda i ambulantnih dijagnostičkih i terapijskih intervencija iz oblasti dijagnostike magnetskom rezonancom, interne medicine, ginekologije i neurologije.

1  2

U ustanovi rade stručnjaci sa dugogodišnjim iskustvom iz navedenih oblasti, koji dijagnostičke i terapijske procedure sprovode najsavremenijim sredstvima i aparatima od kojih izdvajamo:

 

1. Aparat za magnetsku rezonancu, jačine 1,5 T. Aparat se izdvaja po mogućnostima da daje visoko rezolutne filmove, kao i mogućnostima za spektroskopiju kojima se otkriva priroda tumora i pre operacije. Treba napomenuti, da je dijagnostika magnetnom rezonancom potpuno bezopasna i bezbolna, te je primenjiva za sve kategorije stanovništva Aparat je opremljen sistemima za dijagnostikovanje oboljenja:

a) mozga,

b) kičmene moždine,

c) grudnog koša (pluća, srca, dojke),

d)kompletnog abdomena sa prikazom žučnih puteva (MRCP), mogućnostima virtuelne ezofagoskopije, kolonoskopije, kao i

e) svih ostalih organa trbuha i male karlice (bubrezi, izvodni kanali bubrega, bešika, jajnici), ukljućujući i snimanje fetusa,

f) koštano zglobnog sistema, pre svega tumora kostiju i traumatska oštećenja ligamentarnog i mišićnog aparata.

Na ovom aparatu, rade tehničari magnetske rezonance – Lazar Lazić i Biljana Stojković, stručnjaci sa 20-godišnjim iskustvom. Krunu na ovom sistemu predstavlja dr Vesna Perić, dugogodišnji direktor Centra za magnetnu rezonancu Kliničkog centra Srbije, odakle je i prešla da bi se pridružila iskusnom timu poliklinike „Panacea“. Njena uža oblast je interpretacija magnetne rezonance mozga i kičmene moždine po čemu je poznata u naučnim krugovima širom Evrope.

 2. Aparat za elektromioneurografiju (EMNG) putem koga se dijagnostikuju oboljenja perifernih nerava uz mogućnost odredjivanja evociranih potencijala. Na ovom aparatu radi izvrstan stručnjak u ovoj oblasti dr Sanja Pavlović, sadašnji načelnik elektrodijagnostike Kliničko-bolničkog centra Bežanijska Kosa, a koja je u poliklinici Panacea zaposlena sa delom radnog vremena u skladu sa zakonom o zdravstvenoj zaštiti. Postojeći aparat omogućava čak i singl-fiber snimanja (umesto celih mišića, pojedine snopove mišićnih vlakana) što je i njegova najveća specifičnost. Imajući u vidu evidentne tehničke mogućnosti postojećih aparata kao i iskusan kadar, poliklinika Panacea je osnovala Centar za povredu i oboljenja perifernih nerava i kičmenog stuba, koju vode Prof. dr Miroslav Samardžić, neurohirurg Instituta za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije, načelnik B odeljenja i Prof. dr Zdeslav Milinković upravnik Spinalnog centra ortopedske klinike Banjica. Uz pomoć ova dva naša eminentna stručnjaka, koja su među vodećim u Evropi i koji su citirani od strane najvećih evropskih autoriteta iz ove oblasti, poliklinika Panacea planira, da pomenuti Centar bude vodeći regionalni Centar za dijagnostiku i tretman povreda i oboljenja perifernih nerava i kičmenog stuba. Pomenuti tim stručnjaka, naročiti akcenat stavlja na mogućnost Panacee da kompletan dijagnostički i tretmanski deo pacijent završi na jednom mestu . Poliklinika Panacea će u početnoj fazi rada organizovati stručne konzilijume svake poslednje subote u mesecu, po potrebi češće, koji će činiti eminentni i priznati neurohirurg, ortoped i radiolog – stručnjak za magnetnu rezonancu. Cilj poliklinike Panacea je da uz najsavremeniju tehniku i visoko stručni kadar omogući pacijentima preciznu dijagnostiku iz koje sledi kvalitetna terapija. Kompletan sistem je postavljen tako da se da mogućnost našim stručnjacima da koriste sve prednosti tehnike koju su imali prilike da upoznaju u inostranim centrima.

Iz gore pomenutih razloga, poliklinika Panacea, očekuje izuzetnu saradnju sa svim regionalnim medicinskim centrima Srbije, ali i sa svim privatnim ordinacijama u Srbiji.

 33. Aparat za anesteziju, magnetno kompatibilan, omogućava snimanje magnetnom rezonancom, pre svega, dece, ali i pacijenata koji ne saradjuju, u anesteziji, po svim važećim protokolima bez improvizacija.

Stručnjak koji se stara da snimanja u anesteziji proteknu bez ikakvih problema je dr Volođa Stanković, anesteziolog Univerzitetske dečije klinike u Tiršovoj sa bogatim iskustom u oblasti snimanja dece magnetnom rezonancom.

4. Poliklinika Panacea raspolaže Kabinetom za neurologiju, koju vode pomenuta dr Sanja Pavlović i Prim. dr Cvetana Bugarski, kao i Kabinet za internu medicinu koju vodi iskusni internista dr Dobrislav Bjelica. U poliklinici postoji mogućnost i za kompletnu laboratorijsku dijagnostiku (dostupne sve postojeće analize krvi i brisevi). U postojećim ordinacijama doktorima je dostupan savremen EKG aparat, kao i savremeni UZ aparat .

5. Poliklinika Panacea svojim korisnicima omogućava i preglede u ginekološkoj ordinaciji koja je savremeno opremljena instrumentarijumom Aesculapa i Laica kolposkopom. Na čelu kabineta se nalazi Prof. dr Milica Berisavac, zaposlena u Institutu za ginekologiju Kliničkog centra Srbije. Profesor Berisavac je naš istaknuti stručnjak, sa velikim iskustvom u ovoj oblasti medicine, što je čini pravom osobom za ovo izuzetno osetljivo mesto.

Cilj poliklinike Panacea je da omogući svim svojim pacijentima kvalitetan i temeljan tretman i da zadovoljni pacijenti budu njihova najbolja preporuka.