„Držanje druge osobe u naručju je ono što tango čini posebnim, na taj način se stvara neka vrsta ljubavnog odnosa“, rekla je Silvina Perl koja rukovodi tango radionicom pri Psihijatrijskoj bolnici u Buenos Ajresu. ***Zašto muškarci s godinama postaju sve veći namćori?

U tangu, dva partnera moraju da računaju jedan na drugog, neophodni su jedan drugom i nesumljivo je da to, kao i blizina koju će ples, omogućavaju pacijentima da se bolje osećaju tokom časova tanga.

Perlova je navela i da tango svakako ne otklanja sam po sebi sve zdravstvene smetnje, ali da posle sat vremena trajanja časa tog plesa, pacijenti nemaju više halucinacije, da su skoncentrisani i zaokupljeni pažnjom da dobro izvedu korake tog plesa.***Ne brinite… ako ponekad pričate sami sa sobom!

Igranje tanga više časova nedeljno moglo bi da omogući pacijentima da zaborave na svoje probleme, da se osete da ih neko sluša i da su okruženi drugim ljudima. Osim toga, psihički oboleli pacijenti ne bi trebalo da imaju napade tokom časova tanga.

Konačno, časovi tanga mogu da imaju veoma pozitivno dejstvo i na starije osobe, omogućavajući im da se osećaju manje usamljeno, prenosi Tanjug. ***DOBRO PROČITAJTE: Zbog čega se ljudi kaju na kraju života!

PODELI DUGME

email print  

Izvor: S media, foto: Gulliver/Thinkstock