U prvim mesecima trudnoće, trudnica može da nosi odeću koju je i dotle nosila. Kasnije, a svakako već posle četvrtog meseca po vrsti materijala, kroju i obliku, odeća trudnice treba da je prilagođena njenom stanju.
U prvim mesecima trudnoće, trudnica može da nosi odeću koju je i dotle nosila. Kasnije, a svakako već posle četvrtog meseca po vrsti materijala, kroju i obliku, odeća trudnice treba da je prilagođena njenom stanju. Ona mora da u dovoljnoj meri obezbeđuje telesnu toplotu, da štiti pokrivene delove tela od rashlađenja, da je komotna, da ne steže trudnicu i da estetski prištojno izgleda. Jasno je da se odeća trudnice prilagođava godišnjim dobima i starosti trudnoće. U trudnoći žena treba da nosi prsluče koje ce da podupire nabrekle i otežale dojke i da onemogucava njihovo istezanje. Trudnica ne sme da nosi nikakve steznike i opasače, koji bi stezali njen trbuh i vršili pritisak na plod i matericu. Radi ojačavanja trbušnog zida dozvoljeno je nošenje trudničkog pojasa koji ravnomemo podupire zid trbuha, pruža oslonac piodu i sprečava nastajanje eventualno viseceg trbuha, što je naročito prisutno kod višerotki.
Trudnica treba da nosi široku i komotnu obucu koja joj ne steže stopala, jer ona pri kraju bremenitosti mogu znatnije da oteknu. U trudnoci je takođe štetno nošenje visokih potpetica, jer pri tom vec postojeca prirodna lordoza još više pojačava i izaziva bolove u krstima.