* Tužni filmovi. Suze na kraju filma rešiće vas nepetosti pa ćete se posle toga osećati srećno. Naučnici kažu da što je film teži i dramatičniji to ćete se bolje osećati jer vas, između ostalog, priče junaka mogu naterati da shvatite koliko ste vi zapravo srećni. ***Raskid prijateljstva: Boli i kad je samo na Fejsbuku

* Starenje. Što je čovek stariji mozak mu manje intenzivno reaguje na negativnosti. Jedno istraživanje je pokazalo da čak 42 posto ljudi iznad 50 godina oseća sreću i optimizam zbog sledećeg poglavlja ili perioda u životu, a 60 posto kaže da se osećaju i pet godina mlađe od njihovog stvarnog doba.

* Lažni osmeh. Da, čak i veštački razvučen osmeh smanjuje stres i čini nas srećnijima, zaključili su naučnici. U stresnim i neprijatnim situacijama ispitanici koji su se smejali imali su manje otkucaja srca, što je znak da nisu bili pod (tolikim) stresom. ***Zamke i prednosti korišćenja društvenih mreža

* Manje „skakanja“ oko dece. Put u depresiju je stalna briga za decu i celodnevno žrtvovanje. One majke koje ne izmišljaju stalno nove aktivnosti za decu i pritom misle da se sasvim dovoljno brinu, srećnije su u životu.

* Četvrtak. Preživite li prva tri dana u nedelji, na konju ste. Jedno britansko istraživanje pokazalo je da četvrtak donosi mnogo sreće, jer ga mnogi smatraju „novim“ petkom.

* Čitanje novina. Iako se loše vesti povezuju s većim stresom, čitanje svežih dnevnih vesti u novinama ili na internetu može ljude učiniti srećnima. Mnogo više nego upijanje informacija iz televizijskih vesti, piše Večernji. ***Zbog čega je sve dosada dobra za vas?

PODELI DUGME

email print  

Izvor: S media, foto: Gulliver/Thinkstock